Yetkili Bayii

Hörmann’a dair

Hörmann Grubu, endüstriyel kapılar, sac ve alüminyum kapılar, kapı kasaları ve motor ürünleriyle faaliyet gösterdiği yapı elemanları pazarında, Avrupa’nın öncü üreticisi unvanına sahiptir.
Hörmann Grubu’nun bu başarısının arkasında, bir aile şirketi olması, tüm üretimini kendi bünyesi içinde, tek elden yapması, onlarca yıldır süren yenilikçi yaklaşımı, kalite garantisi ve müşteri odaklı yapısı ile sürekli büyümesi vardır.
Hörmann Grubu günümüzde şirket kurucusu olan August Hörmann’ın torunları ve torunlarının çocukları tarafından yönetilmektedir. Şirket sorumluları ve ortakları, Thomas J. Hörmann, Martin J. Hörmann ve Christoph Hörmann’dır.


Yenilikçi ürünler

Yenilikçi ürünler

Modern Hörmann Grubu’nun temelleri, 1950’li yıllarda yeni bir garaj kapısı tipi olan Berry Yekpare garaj kapısının endüstriyel üretimi ile atılmıştır.
Yer tasarrufu sağlayan ve dikey olarak hareket edebilen garaj ve endüstriyel kapılar, 1960’lı yıllarda gelecek vaat eden bir gelişmeye öncülük etmiştir.
Ürün çeşitliliği, o zamandan bu yana düzenli olarak genişlemiştir. Günümüzde Hörmann ürünleri arasında, klasik ürün sayılan seksiyonel kapıların yanı sıra, sarmal, akordeon, yangın tipi ve hızlı kapılar ile motorları ve panoları bulunmaktadır. Aynı zamanda yükleme teknolojisine sahip kapılar, genel olarak yangın ve duman koruyucu kapılar, ev ve ev içi kapılar, kapı kanopileri ve kasaları da ürünler arasında yer almaktadır.


Uluslararası Büyüme

Uluslararası Büyüme

Hörmann Grubu, ev ve garaj kapısı sektöründe Avrupa lideridir. 1935 yılında kurulan şirket, bugüne dek 15 milyondan fazla garaj kapısı üretmiş ve dünya çapında satışa sunmuştur. Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya’da bulunan 26 uzmanlaşmış üretim tesisindeki 6000’i aşan Hörmann çalışanı, özel konutlar ve ticari kurumlar için kaliteli garaj kapıları, ev kapıları, kapı kasaları ve kapı motorları geliştirmekte ve üretimini gerçekleştirmektedir.
Uluslararası düzeyde faaliyet gösteren Hörmann Grubu’nun merkezi, Almanya’nın Westfalen eyaletindeki Steinhagen kasabasındadır.
Günümüzde halen aile şirketi olarak faaliyetlerini sürdüren kuruluş, yıllık 1 milyar Euro ciroya ulaşmıştır. Kendi bünyesinde yer alan 30 ülkedeki 80’i aşkın satış noktası, ayrıca diğer 35 ülkede faaliyet gösteren yüzlerce bayi ile Hörmann, dünya çapındaki müşterilerine en kısa yoldan ulaşmaktadır.


Sosyal ve kültürel sorumluluk

Sosyal ve kültürel sorumluluk

Hörmann, sosyal sorumluluğun gereği olarak, kamu yararına yönelik sağlık ve engelliler konusunda faaliyet gösteren organizasyonlar ve kuruluşların projelerini desteklemektedir. Hörmann tarafından şimdiye kadar desteklenen projelere, www.AmHerzen.de adresinden Almanca ve İngilizce dillerinde ulaşılabilir.